Yonetim Kurulu 2016-12-20T15:00:30+00:00

Yönetim Kurulu

HayDos Ailesi

Turkan Dagdelen

Türkan Dağdelen
Yönetim Kurulu Başkanı

1965 yılında Dalaman’ın ufak bir köyünde doğdu. 12 yaşında, işçi ailesi olarak, kardeşleri ile birlikte Almanya’ya gitti. Ev ekonomisi ve otelcilik eğitimi gördü. Daha sonra İngiltere’ye gitti ve 6 yıl önce memleketine geri döndü. Karşılaştığı tecavüze uğramış bir sokak köpeği ile tüm hayatı birden bire değişti.

O günden sonra Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz sokaklarındaki yüzlerce hayvanı korudu, besledi, kısırlaştırdı ve bazılarına yuva buldu. Aynı zamanda hayvan haklarını ihlal, görevlerini ihmal eden belediyelere karşı amansız bir mücadele başlattı.

Bugün, kendi şahsi parası ve gücü ile kurduğu HAYDOS Bakım Evi’nde 800′ün üzerinde köpek, 170′in üzerinde kedi barınmaktadır.

Erkan Dagdelen

Erkan Dağdelen
Başkan Yardımcısı

1974 yılında Ortaca’da doğdu. Lise mezunu. Kuzeni Türkan Dağdelen aracılığı ile bu mücadelenin içine düştü. Halen Dalaman Hilton’da garson olarak çalışmaktadır.

Kamil Dagdelen

Kamil Dağdelen
Sayman

1974 yılında Almanya’da doğdu. İlkokul ve liseyi Almanya’da okudu. Çukurova Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı mezunu olan Kamil Dağdelen Almanca öğretmeni olmasına rağmen hiç öğretmenlik yapmadı. Bir süre kuyumculuk, bir süre de özel bir şirkette uçuş personeli olarak çalıştı.

Ozlem Dagdelen

Özlem Dağdelen
Sekreter

1976 yılında Göcek’te doğdu. Aile ekonomisi ve beslenme öğretmeni olan Özlem halen Köyceğiz’de öğretmen olarak çalışmaktadır.

Nuray Dagdelen

Nuray Dağdelen
Üye

1968 yılında Elcik, Dalaman’da doğdu. 1978 – 1985 yılları arasında Almanya’da yaşadı. 23 ve 11 yaşlarında kız ve erkek çocukları var. 1987 yılından beri havacılık sektöründe görev yaptı. Şu an özel bir turizm acentasında satış sorumlusu olarak çalışmaktadır.